"Dbejte o sebe a žijte zdravě. Věřte v sebe samu a dosáhnete vše, co chcete."


Karolína Kurková

Povolání: modelka
Věk: 25

Datum narození: 28. 02. 1984
Místo narození: Děčín, Československo
Znamení: Ryby

Karolína Isela Kurková se narodila v Děčíně, kde vyrůstala. Modelku začala dělat v patnácti. "Ze začátku jsem se tomu ještě tolik nevěnovala, chodila jsem do školy a tak. Opravdu jsem začala pracovat až někdy v šestnácti letech." V té době vstupuje do hry Alessandro. Prý našel Karolíniny fotky v jedné malé české agentuře, odvezl je do Milána, zařídil jí zde první focení a vzápětí už následovaly exkluzivní smlouvy se značkami Prada a Miu Miu. Zde se příběh trochu zadrhává. Karolína totiž tvrdí, že začala svoji kariéru přímo v New Yorku. Podle všeho jde o jedno z těch neškodných "nedorozumění", které nemají žádný význam pro lidi mimo modelingovou branži, ale z nějakého důvodu jsou důležité pro lidi uvnitř. (Když kdysi dělal jistý novinář článek o modelce Karen Elsonové, musel si její věk zjišťovat na matričním úřadě - jinou cifru totiž udávala modelka, jinou její agentura a jinou dokonce modelčini rodiče.) 

Karolína Kurková patří v současnosti nejžádanějším světovým modelkám. Přetahují se o ni světové módní společnosti, časopisy a fotografové. Její otec byl basketbalista, právě jemu možná Karolína vděčí za svoji výšku, která jí určitě také dopomohla k prosazení v modelingu.

V roce 2008 se umístila v šestici NEJkrásnějších žen světa - E! Entertainment Television, mezi hvězdami jako jsou: Angelina Jolie, Scarlett Johansson, Gisele Bündchen, Heidi Klum a Adriana Lima.

Karolínin profesionální vzestup raketově odstartoval právě kampaněmi pro zmíněné dvě značky. A od té doby se nezastavil. Karolína říká o své práci v modelingu: Beru ji velice vážně, jsem disciplinovaná, dochvilná a pracuji vždycky na 110%. A jsem tak trochu herečka. To je asi můj úspěch. Já jsem chameleon.

V roce 2005 získala velmi zajímavou zakázku. Karolína Kurková podepsala víceletou smlouvu se společností Victoria‘s Secret. Tato prestižní společnost se zaměřuje hlavně na spodní prádlo. Karolína se tak dostala do společnosti modelek jako jsou: Gisele Bündchen, Adriana Lima, Tyra Banks, Heidi Klum a další .

Nedlouho po podepsání smlouvy dostala Karolína Kurková první lukrativní příležitost. Na newyorské přehlídce předváděla exkluzivní podprsenku z pravých osmi set karátových diamantů za neuvěřitelných šest milionů dolarů.

Před dvěma roky obdržela ocenění OSN za to, že se podílela na charitativním programu Módou k rozvoji. Ocenění za pomoc ženám v rozvojovém světě dostala společně s dalšími devíti ženami v sídle Organizace spojených národů v New Yorku.

Karolína Kurková sní o tom, že se objeví ve filmu. A vypadá to, že se její sen brzy naplní. V připravovaném filmu My Sexiest Year od režiséra Howarda Himelsteina se objeví vedle Harvey Keitela.

Karolína Kurková nemá pupík. Fotky upravují grafici. Tento fakt je zřejmý na fotografiích z přehlídek ve spodním prádle, v plavkách. 

Nepřítomnost drobného dolíku uprostřed břišní části byla odhalena na módní přehlídce dámského luxusního prádla Victoria Secret, která se konala v Americe.

Krásná Karolína ovšem mindráky ze své drobné vady určitě nemá. Nedávno se dokonce zamilovala a od té doby září štěstím. Jejím vyvoleným se stal ukrajinský boxer Vladimír Kličko.

Boxerský šampion Kličko, který žije dlouhodobě v Německu, poznal půvabnou českou modelku při focení v New Yorku. Učarovaný Kličko pak pozval českou krásku na bavorský pivní festival Oktoberfest a Karolína pozvání s radostí přijala. Od té doby to mezi nimi jenom jiskří.

Řekli o ní
„Její tělesné a obličejové proporce společně s množstvím energie, kterou oplývá, z ní dělají modelku, která se hodí téměř pro každou příležitost.“
Mario Testino, slavný módní fotograf

„Má andělský vzhled s tajemnou temnou stránkou. Je sladká a veselá, ale vypadá, že by zároveň mohla být uhrančivé ďáblovo kvítko.“
Marc Jacobs, módní návrhář

„Karolína oplývá přirozenou krásou a má velký talent.“
Ed Razek, prezident Victoria´s Secret

„Karolína Kurková je příští supermodelka.“
Anna Wintour, šéfredaktorka American Vogue

Obálky světových časopisů:
Glamour, Elle, Vogue, Harper’s Bazaar, Flair, Marie Claire…

Výška: 1.80 m

Míry: 87-64-89

Váha: 59 kg

Velikost obuvi: 41

Velikost oblečení: 36

Přezdívka: KK

 Karolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolina_Kurkova_3485.jpgKarolína Kurková

Karolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína Kurková

Karolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína Kurková

Karolína KurkováKarolína Kurková

Karolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína Kurková

Karolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína Kurkovákarolina kurkova by vintagescents.karolina kurkova by vintagescents.Karolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkovádswipitfcewlfbnverwqawayxKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolina KurkovaKarolina KurkovaKarolína Kurková

 Karolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína KurkováKarolína Kurková