"Dbejte o sebe a žijte zdravě. Věřte v sebe samu a dosáhnete vše, co chcete."


TRENDY jarní účesy

Nové trendy v účesech pro toto jaro přináší retro i žhavé novinky.

 

S jarem přichází vhodná doba také pro změnu účesu – jak jinak, než podle nejžhavějších trendů pro tento rok! A ty budou letos skutečně vzrušující! Nabízejí mnoho kreací z retro stylů, ale nechybí ani naprosto nové nápady.

Mikáda se drží

Klasická mikáda, jaká byla in v minulé sezóně – tzv. „bob“, už poněkud ustupují do pozadí, ale mikádo jako takové si ještě rozhodně drží své místo na výsluní. Prodělalo totiž menší proměnu – od symetrického, v zásadě klasického a neprovokujícího přešlo k provokujícímu a zábavnému. Trendy jsou všechny asymetrie – ofina už nemusí být pečlivě rovně střižená, naopak veškeré inovace jdou do módy, a podobně je to i s celkovým zarovnáním délky – například zadní linie vlasů může zůstat delší, nebo nepravidelně zarovnaná.

 


 

Hříbek v novém

 Lehce podobný k mikádu je i aktuální trend delšího hříbka. Ten se hodí především pro dámy s pěkně tvarovaným obličejem, protože zdůrazňuje linie tváře (ale i nedostatky v obličeji). Světlejšími vlasy v oblasti ofiny pak docílíte ještě většího prosvětlení obličeje.

 


 

Textury? Ano!

Další z aktuálních trendů je texturování vlasů. Kudrny, vlny a lokny v různých odstínech vypadají elegantně a velmi žensky. Ozdobí nejeden slavnostní účes, ať už vznikl z dlouhých či z krátkých vlasů. Pokud netoužíte po vlnách na celé hlavě, nic nezkazíte například jedním silným zvlněným pramenem. Vlny ale skutečně letí!

 


 

Melíry ano, ale...

Fenomén melírování vlasů doslova pohltil svět, a změna číslice na konci letopočtu s tím rozhodně nic nezměnila. Melírky jsou stále v kurzu a oblíbené, nejnovější trendy už ale směřuj daleko pryč od pravidelně a ostře oddělených pramenů směrem k méně nápadným přechodům. Kombinují se barvy, které k sobě ladí, nejsou vůči sobě agresivní, ale naopak se doplňují, takzvaně tón v tónu. Druhou možnou variantou je nabarvení jednoho silnějšího pramenu, který se rozprostře v té části účesu, kde chceme dosáhnout poutavějšího efektu.

 


 


 

 


Anketa

Plánujete jarní změnu účesu?

Ano, už ji mám za sebou.
(7)
35%

Ano, v nejbližší době.
(10)
50%

Ještě nevím.
(1)
5%

Ne, zůstanu u stávajícího.
(2)
10%

Celkový počet hlasů: 20