"Dbejte o sebe a žijte zdravě. Věřte v sebe samu a dosáhnete vše, co chcete."


Fashion week

Nejfamóznější boty z milánského Fashion week vás okouzlí vysokými podpatky a platformou.

Světové módní týdny, neboli fashion weeks, jsou skutečným čerstvým větrem inspirace pro vaše šatníky, ale nezřídka také botníky. Většina návrhářů dnes věnuje vytváření stylových bot pro své kolekce stejnou péči a lásku jako navrhování šatů. Podívejte se s nám na ty nejlepší boty, který přinesl poslední Fashion week v italském městě mód Miláně.

Letošní Milánský týden módy se nesl jednoznačně ve znamení lehkosti a pohodlnosti. Co se týče bot, „in“ byly ale vysoké podpatky nebo platformy, jejichž pohodlnost nedosahuje zrovna nejvyšších příček. Nepohodlnost při náročnějších trasách je ale několikanásobně vynahrazována stylovými designy a sexy vzhledem. Kulaté špičky, vysoké podpatky a silné podrážky, takové budou boty pro příští rok i podle Milan Fashion Week. Boty – Milan Fashion Week, kolekce Jaro/léto 2009
 

Podpatky, platformy i obojí

Mnozí návrháři přišli rovnou s kombinací obou trendů pro příští rok – příkladem jsou botky se silnou platformou i extra vysokými podpatky. Šedostříbrné páskované boty dozdobené detaily připomínajícími perly se hodí jak na decentní pracovní schůzky, tak i k sexy minišatům na rande. Jen znovu pozor na delší trasy. Podobné kousky si můžete pořídit i v leskle lakované černé.

Dalším oblíbeným prostorem pro kreativitu jsou smyslně, nápaditě a hravě atypicky tvarované podpatky, díky nimž se každý pár bot stává skutečným mistrovským uměleckým dílem hodným vystavování v prosklené vitríně. 
 

 

Výjimkou nejsou ale ani boty bez podpatků na extravysoké platformě. Ta může být navíc kreativně zdobená kamínky či jinými prvky, které na široké ploše platformy dostávají množství prostoru pro vyjádření se. Boty – Milan Fashion Week, kolekce Jaro/léto 2009


 

Barvy na ústupu

Zatímco v oblasti tvarů se s kreativitou téměř roztrhl pytel, v oblasti barev se návrháři drželi spíše zkrátka. Dominuje černá, bílá či šedá, případně tmavší odstíny ostatních barev, vždy však v duchu decentnosti a elegance namísto vtipné hravosti. A vzhledem k tomu, že se na týdnu módy v Miláně představovaly kolekce pro jaro a léto 2009, převažoval trend páskovaných botiček, které svůdně odhalují nožky a navíc jsou více variabilní. 
 

Poselství vašim nožkám pro rok 2009

Jasné je, že vysoké podpatky z newyorských ulic i boty na vysoké a široké platformě nyní zachvátí celé Česko. Ne že by je české ženy ještě neznaly, rok 2009 ale přinese ještě vyšší tvary kombinované s kreativitou linií i stylů. 
Bottega VenetaBottega VenetaBottega Veneta

Dolce & GabbanaDolce & GabbanaDolce & Gabbana

Dolce & GabbanaDolce & GabbanaEmilio Pucci