"Dbejte o sebe a žijte zdravě. Věřte v sebe samu a dosáhnete vše, co chcete."


TOP z Paris Fashion Week

Zapomeňte na nudné bezpohlavní lodičky bez ozdob. Nové blížící se jarní sezóně bude vévodit především kreativita. Tvarované vysoké podpatky, různé kamínky, peříčka a pásky, jejichž zavazování vám bude sahat až pod kolena. Jaro a léto určitě nudné nebude. Jenom už teď na něj chystejte svoje nožky – v takovýchto botách se musíte naučit znovu chodit!

Nejen šaty, ale i boty dělají člověka, a to moc dobře vědí i módní návrháři, kteří prezentovali své kolekce pro jaro a léto 2009 na posledním Paris Fashion Week. K vidění byly stovky překrásných originálních párů bot, z nichž ty nejúžasnější můžete vidět v tomto článku.
 

Podpatky jdou do kursu

Trendem sezóny budou jednoznačně vysoké podpatky sahající téměř do nebe. O jejich nebezpečnosti se přesvědčila i nejedna modelka přímo na módním molu. Na letošních podzimních přehlídkách, kdy se prezentovali kolekce pro jaro a léto 2009, už nějaké to zakopnutí či dokonce nepříjemný pád zažily modelky značek Rodarte, Prada i Miu Miu. Přesto jsou však podpatky děsivě sexy – praktičnost ale nejspíš není třeba komentovat. Ale pokud si troufáte, nechte se okouzlit sladkou nepraktičností. 


 

Co značka, to jiný styl – každý ale musíte mít!

Každá ze světových značek má přirozeně svůj originální a nezaměnitelný rukopis, s nímž souvisí i odlišné styly představené během Paris Fashion Week. Langvin představil bílé kozačky s květinovým potiskem a třpytkami do půl lýtek, Cacharel se poznal v indiánském stylu s korálky a peříčky v přírodních tónech, Givenchy vsadil zase na růžovou v kombinaci s kovovým provedením, navíc s podpatkem ve tvaru ženské postavy. Rick Owens přišel se spoustou jemňoučkých rudých pásků, Chanel s platformou a černo-bílou obuví ve stylu ochmýřeného stvoření a Valentino s elegantně přirozenými béžovými střevíčky s kovovými detaily ve tvaru puntíků. Každé jiné a zcela odlišné, na jednom se ale shodly – na extra vysokých podpatcích. 


 

Hlavní trendy

Kromě vysokánských podpatků jsou teď v kursu páskované boty, a to i takové, jejichž pásky si zavazujete už u kolen. Podobným hitem je kreativita ve tvarování podpatků, fenomén zdobení kamínky, peříčky i kovovými doplňky atypických tvarů.

Objevily se ale například i průhledné kousky připomínající střevíčky samotné Popelky, černé sexy kozačky do půl stehen připomínající spíše erotickou výbavičku nebo střevíčky poseté lesklými čtverečky asociující disko kouli. Opět, jak jinak něž tak vysoké, že dva kroky jsou pro vás hotový maratón. Doufejme, že tento trend je jeden z těch sezónních a rozloučíme se s ním dříve, než po ultravysokých podpatcích začnou toužit i náctileté slečny, pro jejichž klenbu je skutečnou pohromou. I když, co bychom neudělaly pro módu.