"Dbejte o sebe a žijte zdravě. Věřte v sebe samu a dosáhnete vše, co chcete."


Claudia Schiffer

Povolání: Modelka
Věk: 38
Datum narození: 25. 08. 1970
Místo narození: Rheinbach, Německo
Znamení: Panna

 

Claudia Schiffer je supermodelka z počátku devadesátých let. Získala svoji popularitu a celosvětové uznání mezi muži a ženami.

Claudia vyrůstala v Dusseldorfu (Německo), máma byla žena v domácnosti a otec právník. Jako dítě, když vyrůstala ani netušila, že se stane modelkou. Nejprve myslela, že se stane právničkou v otcově úspěšné právnické firmě.

Usilovala se stát úspěšnou právničkou, ale osud tomu chtěl jinak, když šla s přáteli na party. A právě tam si jí modelingový agent Michel Levaton všimnul, okamžitě ji nabídnul práci v modelingu (říjen 1987).

Claudia nemeškala a ihned nabídku přijala a odletěla do Paříže na první focení. V ten den se narodila velká nová hvězda. Její první fotky se objevily v populárním magazínu Elle. Následovně získala neuvěřitelné ocenění od evropských magazínů (rok 1989). Zájem projevily i americké magazíny a zanedlouho se v 5 amerických a 7 evropských objevila.

Claudininy blonďaté vlasy a pronikavé modré oči ji činily neodolatelnou, díky čemuž se objevila ve více v pěti stech magazínech a její každoroční kalendář je jeden z nejprodávanějších na světě. Představila se v mnoha televizních představení za celou její úspěšnou kariéru jako jsou: Larry King Live, The Tonight Show, The Late Show s Davidem Lettermanem a Late Night s Conanem O'Brienem.

Kromě její televizních vystoupení se objevila také v několika rolích pro film zahrnujíce také nedávný Black & White (2000). Claudia ještě natáčela na video sérii cvičení a také začala podnikat, byla původním zakladatele módního baru „Fashion Cafe“ spolu se supermodelkami Elle MacPherson, Christy Turlington, a Naomi Campbell.

Mezi její hobby patří jízda na koni, malování, hraní tenisu, čtení a tanec. Mimo jiné ovládá plynně tři jazyky němčinu, francouzštinu a angličtinu.

Claudia zůstává jednou z pěti nejvýznamějších supermodelek, podepsala čtyřletý kontrakt s kosmetickou firmou Revlon na 6 miliónů dolarů. Bohužel pro nás po dobu tohoto kontraktu nesmí fotit žádné erotické fotografie. Claudia doufá, že bude pokračovat v modelingu, a doufá že se z ní postupně stane uznávaná a úspěšná herečka a později také dobrá matka.

Ve zkratce:
výška: 180cm
vlasy: blond
oči: modré
míry: (93-62-92 cm)
váha: 58kg
otec: Heinz Schiffer
matka: Gudrun Schiffer
mladší sourozeneci: Stefan, Ann Carolin, Andreas
 

Claudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia SchifferClaudia Schiffer