"Dbejte o sebe a žijte zdravě. Věřte v sebe samu a dosáhnete vše, co chcete."


Gisele Bündchen

Povolání: modelka, herečka
Věk: 28
Datum narození: 20. 07. 1980
Místo narození: Horizontina, Rio Grande do Sul, Brazílie
Znamení: Rak

Gisele Caroline Bündchen se narodila roku 1980 v Brazílii a její rodiče Valdir a Vania pochází z Německa Proto její příjmenízní Bündchen i s tím přehlasovaným U. Možná celá polovina jejích obdivovatelů, ale nemá o její příjmení ani tucha (natož o nějaké přehlasovaném U). Pro módní svět a vlastně celý svět vůbec je v současnosti nejlépe placená modelka prostě Gisele.

Obyčejná holka v luxusním těle
Narodila se v brazilské vesničce Tres de Maio poblíž Horizontiny. Ta vesnička prý ani nebyla na mapě! Dostala se tam, až když se Gisele proslavila, snad aby nalákala turisty lační vidět místo kde topmodelka vyrůstala. Gisele pocházi z velké rodiny. Má celkem pět sester - Raquel, Grazielu, Gabrielu, Rafaelu a Patrícii. S poslední jmenovanou jsou neidentickými dvojčaty. Patricia sice nemá mrazivě modré oči a světle hnědé vlasy, Gisele o ní ale prohlašuje, že by z fleku mohla být stejně slavnou modelkou, jako je ona sama. Ještě když Gisele chodila do školy, přezdívalo se jí podle "tyčkovité" přítelkyně Pepka námořníka Olive Oylová. Nebo Kostra. "Vypadala jsem jako malý komár. Nohy jsem měla stejně dlouhé jako ruce," směje se dnes. Spolužačky ji mezi sebe nechtěly, a tak raději hrávala volejbal. Byla dokonce tak dobrá, že přemýšlela o profesionální dráze v řadách brazilského reprezentačního týmu. Gisele jsme si dávno zvykli považovat za štíhlou, tenkrát ale byla rozhodně spíše hubená. I dnes se svými 178 centimetry a 57 kily váží zhruba o pětadvacet procent míň, než by měla. U modelek je to sice obvyklé, i Gisele Bündchen to ale není výsledek nějaké šílené destruktivní sebetrýzně. Aspoň to o sobě vehementně tvrdí. Prý vůbec nikdy nedržela dietu. A vzhledem k minulosti Olive Oylové se tomu tvrzení dá docela dobře věřit.
 
Raději než luxusní restaurace má obyčejné Mcdonaldy, které v Americe představují něco jako stravovací zařízení pro nižší sociální vrstvu. Legenda praví, že Gisele byla pro módní svět objevena, když ji tam nějaký dnes už neznámý vyhledávač talentů zahlédl, jak jí Big Mac. Ve třinácti letech se Gisele Bündchenspolu se sestrami Patrícií a Gabrielou přihlásila do přípravného kursu pro modelky a v roce 1994 byla vyhlášena druhou nejlepší "budoucí brazilskou superkrasavicí" v prestižní celonárodní soutěži Elite Look. Následovala premiéra a křest ohněm na předváděcím molu v New Yorku a z Gisele se takřka přes noc stala hvězda první kategorie. V New Yorku si odvážně nechala vytetovat modrou hvězdu na zápěstí, což byl risk, která by rozlet nejedné modelky dost možná spolehlivě zastavil. Ne tak Gisele, tu dokonce prestižní magazín Vogle oslavoval jako "návrat sexi ženy" a konec trendu "chudinkovských" modelek typu Kate Moss. Z Gisele je dávno uctívaná topmodelka a hvězda. Naposledy s velkou slávou začala propagovat grandiózní brýle značky Vogle. A je jednou ze tří žen, které se můžou pochlubit celým exkluzivním fotosetem prestižní módní značky spodního prádla Victoria´s Secret (do vybraného klubu patří už jen dvě Češky - Karolína Kurková a Veronika Vařeková!).

Gisele moc nemusí večírky. Je sportovně založená, a tak se raději volným pádem vrhne s padákem z letadla, skočí bungee jumping nebo na rastru sjede divokou řeku. Přesto se považuje za rodinný typ. "Mým životním snem je mít dítě, ale bohužel to nezáleží jen na mně, ale i na mém partnerovi," posteskla si. S Leonardem DiCapriem se po pěti letech bouřlivého vztahu rozešla, protože přestala věřit, že by si ji kdy vzal. Gisele se vždy vyhýbá fotkám, na kterých by bylo vidět celé její poprsí. "Musím si přece nechat nějaké tajemství pro partnera!" usmívá se cudně. V současnosti má toto privilegium profesionální surfař Kelly Slater (kdysi dávno se párkrát mihl v jedné z počátečních sériích televizního seriálu Pobřežní hlídka). Opálení kalifornský sportovec a fešák se k bronzové brazilské krasavici báječně hodí…

Nedávno Gisele na své profesionální cestě "zabloudila" do světa filmu. "Nejdřív jsem o kariéře u filmu nechtěla slyšet. Vždyť i modelka se ze mě stala úplně náhodou," krčí rameny. Ale nakonec neodolala. Debutovala jako lehce pošahaná řidička v americkém rejsku francouzské komedie Taxi a v budoucnu ji čeká rolička princezny Isabelly v pokračování dobrodružství Gala Asterixe. Gisele zasloužilou herečkou? Ne, ve skutečnosti má mnohem prozaičtější vizi. "Na prvním místě je rodina. A sláva, peníze ani nic jiného to nemůžou změnit."
V roce 2009 si vzala za manžela Toma Bradyho.
 
Míry: 91-60-89
Výška: 178 cm
Vel. bot: 39 
Váha: 57 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: špinavá blond
 
Gisele BündchenGisele BündchenGisele Bündchenová pro magazín American PhotoGisele Bündchenová pro magazín American Photogisele bundchen by Rina***.Gisele BündchenGisele Bundchen for July GQ magazine by Bikini clad.gisele-Bundchen-2530 by Celeb Zone.Gisele BündchenGisele BündchenIpanema Gisele Bundchen by Paullo0o.Ipanema Gisele Bundchen by Paullo0o.Ipanema Gisele Bundchen by Paullo0o.Ipanema Gisele Bundchen by Paullo0o.File:Gisele Bundchen2.jpgGisele BündchenGisele Bündchen
Versace Women SS2008: Gisele Bundchen by Mario Testino by Ali_ads.Versace Women SS2008: Gisele Bundchen by Mario Testino by Ali_ads.