"Dbejte o sebe a žijte zdravě. Věřte v sebe samu a dosáhnete vše, co chcete."


Hana Soukupová

Povolání: Topmodelka
Věk: 23
Datum narození: 18. 12. 1985
Místo narození: Karlovy Vary, Česká republika
Znamení: Střelec

V roce 2001 se hledala nová tvář typu Karoliny Kurkové, která by mohla prorazit do zahraničního modelingu. V soutěži "Topmodelka tisíciletí" nakonec zvítězila mladičká, teprve patnáctiletá Hana Soukupová. V té době měla za sebou jen pár přehlídek a focení...

Vítězství ji přineslo lukrativní smlouvu v hodnotě dva miliony korun s agenturou Company models. Šéfka této agentury, Lenka Jochová, tehdy o Haně řekla: "Pokud zvládne všechno, bude z téhle holky topmodelka. To vám garantuji. Má všechny předpoklady k tomu, aby prorazila na samotný vrchol. Dokonalé tělo, dlouhé nohy, zajímavou tvář. Je doslova esencí krásy. Když spolu jdeme po ulici, lidé přecházejí na naši stranu, jen aby si ji mohli prohlédnout zblízka"... A čas ukázal, že se nemýlila! Hana dnes předvádí pro přední módní návrháře v celém světě!

Natočila reklamní spot pro vodu Mattoni.

Její příběh zní jako z pohádky. Do patnácti si poklidně žila v Karlových Varech se svou rodinou, chodila na střední keramickou školu, hrála basketbal za místní klub Lokomotiva a snila o sportovní dráze. Pak ale nastal v jejím životě obrovský zlom. O tři roky starší sestra Eva ji přemluvila, aby se spolu přihlásily do pražské soutěže Topmodelka 3. tisíciletí. Vyhrála ji.

V šestnácti Hana odešla za prací do New Yorku, kde už zůstala. Dnes se Hana řadí mezi deset nejžádanějších topmodelek a nabídky se jí hrnou ze všech stran. K jejím největším úspěchům patří celosvětová kampaň pro značky Gucci, Dior, Max Mara. Donatella Versace si ji vybrala jako tvář své luxusní značky.

Předváděla pro modelové domy Escada, Yves Sain Laurent nebo Dolce Gabana. Česká modrooká kráska s dlouhýma nohama, která se při své výšce 183 centimetrů pyšní mírami 84-60-88, se objevila na titulních stranách časopisů Vanity Fair a Vogue.

Svoji práci Hana miluje, stejně tak svého o devět let staršího manžela Drewa Aarona - podnikatele v papírenském průmyslu, za kterého se před rokem a půl po několikaměsíční známosti provdala. „Jsem opravdu šťastná,“ říká se silným americkým akcentem.

To, že si občas stěží vzpomene na správný český výraz, omlouvá Hana tím, že v Americe s nikým svou mateřštinou nemluví. A do vlasti se vrací jen zřídkakdy. V polovině července přiletěla do Karlových Varů: jednak navštívit rodinu, jednak kvůli jedné pracovní zakázce.

Rodinu plánuje za cca 5, 6 let. Modelingu by se ráda věnovala co nejdéle to půjde, klidně do 40 let.

Hana SoukupováHana SoukupováHana SoukupováHana Soukupováhana soukupova by cee.rodriguez.Hana SoukupováHana SoukupováHana Soukupováhana soukupova by cee.rodriguez.Hana SoukupováHana SoukupováHana SoukupováHana SoukupováHana Soukupová